Резистори ВУЛ(УЛИ), опис

резистор ули

ВЛВ

(В)углецеві (Л)аковані (В)вимірювальні; відносяться до напівпрецизійних резисторів.

По конструкції вони подібні до резисторів ВС, але мають деякі відмінності, що підвищують стабільність параметрів.

Так, у них більш товстий шар вуглецю і більш вологостійке лакове покриття. Габарити резисторів ВУЛ приблизно в 1,5-2 рази більше габаритів резисторів ВС аналогічної потужності. До речі, цікавий момент – резистори цього типу однієї потужності можуть відрізнятись розміром, залежно від номіналу! Це рідкісний випадок, таку особливість ще мають лише резистори БЛП.

Зниження питомого навантаження дозволяє зменшити перегрів і залежність опору від прикладеної напруги. Поліпшення контактного вузла резисторів ВУЛ досягається шляхом графітування або сріблення кінців заготовок у місцях створення контактів. Підвищення стабільності резисторів досягається також шляхом тривалого електричного та термічного тренування.

Виробники - Воронезький завод радіодеталей (надалі Воронезький конденсаторний завод) і завод "Ресурс" (м.Богородицьк, Тульська обл.).

Довідковий лист на них, а також дані з галузевих довідників на резистори, виготовлені за ГОСТ 12305-66 та приватним ТУ ОЖ0.467.013 ( (версія 1970 року).

 

Електричні параметри

Діапазон номіналів, що випускаються - 1 Ом ... 1 МОм (крім 0,5 Вт; у них номінали починаються від 0,75 Ом)
Номінальні опори відповідають ряду Е96 (за ГОСТ 2825-67); для апаратури, розробленої до введення цього стандарту, можливе виготовлення резисторів із будь-яким номінальним опором, що містить не більше 4 значущих цифр
Максимально допустима потужність, що розсіюється, - 0,125; 0,25; 0,5 та 1 Вт
Робоча температура -60...+125°С
Температурний коефіцієнт опору
для резисторів номіналом до 200 ком - не більше -0,05%;
для резисторів понад 200 ком - не більше -0,1%
Коефіцієнт вологостійкості
для резисторів номіналом до 200 ком - не більше ±1%;
для резисторів понад 200 ком — не більше ±2%